Bár ezen a blogon, nem ilyesmikkel foglalkozom, de ezt most találtam ki és gondoltam másnak is hasznos lehet.
Tele van a youtube és a blogok is DIY posztokkal, de ez az ajándékötlet nagyon hasznos, mutatós és nem csak dísz, vagy olyan, amivel nem tud az illető mit kezdeni. A legfontosabb dolog, hogy ismernünk kell annyira azt a személyt, akinek készítjük az ajándékot, hogy tudjuk milyen nyelvet tanul és hol tart benne kb. készül-e nyelvvizsgára, milyen szinten stb.
Angol (vagy bármilyen más nyelvű) szótanító kártyákról van szó, ami azért szuper, mert mi találjuk ki a tematikát, a szavakat és a díszítést.
Választunk egy témát, egy könyvet, ami segít kitalálni szavakat az ajándékozottnak pedig kedvet ad a tanuláshoz. Én a Beavatottat választottam, abból pedig a Four: The transfer rövid történetet (mert aki kapja még azt nem olvasta, de a Beavatottat nagyon szereti).
Hozzávalók:
– Színes kartonlap (A/3 – 2oo ft/db)
– Olló
– Ragasztó
– Filctoll
– Nyitható fémkarika (1oo ft/db)
– Lyukasztó
(Matrica, díszített lap stb. annak, aki még jobban kidekorálná)
-
Először válasszunk méretet a kártyáknak. Ha fiú, legyen kisebb alakú, hogy akár a zsebébe is elférjen, s azt utazás közben tudja tanulni, ha lány, lehet kicsit nagyobb is, hiszen egy női táskába minden belefér.
-
Olvassuk el a szövegrészletet, amit kiválasztottunk és írjuk ki belőle a szavakat, amik fontosak lehetnek és szerintünk nem ismeri, vagy érdemes átismételnie. Ha nem könyvhöz kapcsolódik, hanem pl. nyelvvizsga előtt áll az illető, akkor keressünk ki fontos szavakat letölthető vizsgafeladatokból (Vagy ha az túl nagy munka, írj nekem és én elküldöm 🙂 )
-
Vágjunk ki annyi egyforma, egyszínű lapot, ahány szavunk van (egy kártyán lehet több szó is) és lyukasszuk ki a felső sarkában.
-
Írjuk fel egyik oldalra angolul a szavakat (ez legyen majd felül), a másik oldalukra pedig a jelentésüket.
-
vágjunk ki más színű, de ugyanakkora lapokat, annyit, hogy kb 8-1o szavanként jöjjön egy más színű lap. Erre írjuk fel magyarul azokat a szavakat, melyek előtte lesznek a sorban. Írjuk fel a tetejére, hogy: Mondd el angolul!
-
Vágjunk ki egy harmadik, (vagy ugyanolyan színű, mint a kikérdező) lapot és dekoráljuk ki, ez lesz a fedőlap.
-
Díszítsük ki a kikérdező lapok hátulját.
-
Tegyük fel a karikára a kártyákat.
Divergent téma:
Az elején Cichago felhőkarcolói láthatók, mivel a történet is ott játszódik, egy madár, ami Trisnek volt a tetoválása és a “FOUR” felirat, mert ez a címe a történetnek, amit elolvas, ha megtanulta a szavakat.
A kikérdező lapok hátuljára a csoportok szimbólumát rajzoltam fel és a nevüket angolul és magyarul.
A maradék kártyákra szintén felrajzoltam kicsiben a csoportok szimbólumát, de alatta az van felírva, hogy mi egy-egy csoport előnye és legnagyobb hátránya.
A fedőlap után berakhatunk még egy kártyát, melyben leszögezzük a célokat és a szabályokat pl.:
– Tanulj meg 3 szót minden nap!
– Ha narancs (vagy amilyen színű a kikérdező) kártyához érkezel, akkor kérdezd ki magad!
– Ha nem tudsz egy szót, akkor elölről kell kezdened az egészet, a legelső szótól!
– Használd a kártyát útközben, a szünetben, vagy ha várnod kell valahol!
Kártyákat nem csak szótanulás céljából lehet készíteni, hanem más tárgyakból is, amire esetleg később is szükség lehet, pontokba lehet szedni sportok játékszabályait, történelmi eseményeket, megoldóképleteket, izmok neveit latinul vagy bármit.
Jó munkát!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: